Kardelen Gönül

İngilizce Öğretmeni
Reggio Emilia ve Alternatif Eğitimler Koordinatörü
Hacettepe Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı , 2004-2010
Çağdaş Drama Derneği

Ben Kardelen Gönül; diğer ismimle Ms Gönül. TİNO’nun eğitim koordinatörü ve İngilizce öğretmeniyim.

1981 yılında Edirne’de doğdum. Edirne Anadolu Lisesi’ndeki 7 yıllık eğitimimden sonra üniversite için Ankara’ya geldim. Hacettepe Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı okudum. Ardından, Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Pedagojik Formasyon sertifikamı aldım ve İngilizce öğretmeni oldum. Uzun yıllardır İngilizce öğretmenliği yapmaktayım. Her yaş grubundan ve farklı düzeyden öğrenciyle çalıştım. Kendimi, dil öğrenimini yaparak ve yaşayarak deneyimlemek üzerine geliştirmeye gayret ettim. Kullandığımız dillerin düşünce yapımızı ve hayata bakış açımızı nasıl şekillendirdiğini fark etmek benim için hep heyecan verici oldu.

Yabancı dil eğitimini drama yöntemiyle birleştirmek istedim. Bunun için Çağdaş Drama Derneği’nde Yaratıcı Drama Liderliği eğitimlerine katıldım. Aldığım eğitim ve bu süreçte yaşadığım tecrübeler, mesleki alanda olduğu kadar kişisel alanda da bana bambaşka bir farkındalık sağladı.

TİNO’da benimsediğimiz okul öncesi eğitim yaklaşımı olan Reggio Emilia, tüm bunların arasında çok önemli bir boşluğu doldurdu. Öğretmeni merkeze alan geleneksel eğitim anlayışının aksine çocuğu merkeze alan Reggio Emilia felsefesi, bize de yetişkinler olarak hem çocuklardan hem süreçten öğreneceğimiz ne çok şey olduğunu anlatan bir rehber.

Çocuklarımızın merakları ve ihtiyaçlarından yola çıkarak hazırladığımız projelerle ve birbirini destekleyen, koordineli atölyelerimizle TİNO’nun çatısı altında bütünlüklü bir eğitim programı hazırlıyoruz. Bu programı ekip arkadaşlarımız ve minik TİNO’larımızla her gün aynı heyecanla uygulamak benim için en büyük hediye.

++ KARDELEN GÖNÜL

Demos

Color Skin

Header Style

Layout

Wide
Boxed