0-2 Yaş Grubu

Bu yaş dönemi büyümenin en hızlı olduğu dönemlerdendir. Bebekler beslenmeyi, konuşmayı, hareket etmeyi, sosyalleşmeyi bu dönemde öğrenir.

Yeni doğan bebeğin en çok kullandığı motor becerisi emme ve yutmadır. Büyümeye başladıkça ellerini kollarını hareket ettirmeye, dönmeye, kollarını ve bacaklarını kullanmaya başlar. Başını tutmaya başladıkça, oturmaya, emeklemeye, ayakta durmaya ve hatta yürümeye başlar. İlk ince motor hareketi ise tutma refleksidir. Bebeğin eline parmak ya da saç geldiğinde tutar. Büyüdükçe biberon veya oyuncak tutmaya başlar. Bebek bu dönemde dünyayı duyuları (görme, koklama, işitme, dokunma, tatma) ve motor hareketleri ile öğrenir. Duyularıyla keşif yapan bebek dili de böyle öğrenir. Bu sebeple bebeğin duyu organlarına zengin uyaran vermek önemlidir. Şarkılar söylemek, masajlar yapmak, göz göze iletişim kurmak, ağlama anlarında duygularını regüle etmek beslenmesi gibi temel ihtiyaçlarındandır. 1 yaş civarında konuşmanın ve bağımsız hareket etmesinin başlamasıyla büyük bir merak ve keşif duygusu olan çocuğun güvenli keşfinin sağlanması sağlıklı gelişim için anahtardır. Keşfine eşlik etmek, sorularına sağlıklı cevaplar vermek, dokunmasına, tanımasına izin vermek oldukça önemlidir.

Tino’da bebek grubumuzun programı bebeklerin gelişimleri ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak özel olarak oluşturulur.

Çocukların
Gerçek Bir Şansı Olsun Diye
Çocuk Dili Konuşulan Bir Dünya’ dır
TİNO

Takipte Kalın

Demos

Color Skin

Header Style

Layout

Wide
Boxed