Orff ve Müzik Coşkusu Atölyesi

Orff öğretim tekniği Alman besteci Carl Orff ve dansçı Gunild Keetman tarafından müzik eğitimi temel alınarak geliştirilmiştir. Müzik, dans, drama, konuşma ve hareket temelleri üzerine kurulmuştur.

Daha çok 2-6 yaş arası çocuklara müzik öğretimi için kullanılan teknik, aslında bir ders değil oyun biçiminde öğretime dayanmaktadır. Orff yönteminde ilk kullanılan çalgılar ise standart olmayan çocukların keşfettikleri çalgılardır. İçi boş şişeler, tahta parçaları, kurumuş tomurcuklar vb. pek çok çalgı bunlara örnektir. Bu sayede de doğaçlama, birlikte iş yapma ve en önemlisi yaratıcılığı geliştiren bir tekniktir.

Bizler de Tinomuzda çocuklarımızın doğal yeteneklerini; basit ve vurmalı çalgılarla, bedenlerini kullanarak (el çırpma, ayak vurma..) ve ritmi takip ederek geliştirmekteyiz. Derslerimiz doğaçlama ile renklenir, Tinolarımız içlerinden geldikleri gibi müzik yapıp dans ederler, ritmi takip ederler, şarkı oluştururlar ve müziğe göre hareket ederler. Bu sayede de hem çocuklarımız hem de öğretmenlerimiz daha eğlenceli bir eğitim süreci geçirirler ve bu eğlenceli yolla öğrendikleri bilgileri de unutmamış olurlar.

Çocukların
Gerçek Bir Şansı Olsun Diye
Çocuk Dili Konuşulan Bir Dünya’ dır
TİNO

Tasha Castagna

Demos

Color Skin

Header Style

Layout

Wide
Boxed